שאלות נפוצות

שאלו כעת

במידה ויש לכם שאלות נוספות, נשמח שתיצרו קשר.

ניתן לראות ולהתרשם מהסירה באולם התצוגה שלנו באזור התעשייה חולון, רחוב האורגים 36, מומלץ בתיאום מראש על מנת לראות את הסירה מורכבת ולקבל הדרכה מפורטת.

המחיר תלוי בהרכב שאתם בוחרים. מחיר פלטפורמת הבסיס 19900 ש"ח XCAT Basic   (כולל מע"מ). על פלטפורמת הבסיס ניתן להוסיף סטים להרכבה לפי בחירה, לחתירה, לשייט מפרשים ועוד, וכן להוסיף אביזרים שונים בהתאם לרצון ולצורך, והמחיר משתנה בהתאם לבחירה. באתר מופיע מחירון מלא של כל הדגמים, האפשרויות והאביזרים.

ניתן לשוט עם XCAT, בכל התצורות שלה, בכל מקווה מים מוכר בישראל,

לאורך חופי הים התיכון, באגם הכינרת, במפרץ אילת ובנחל הירקון, וזאת בהתאם לתנאי הים, הגלים והרוח.

כמובן שמומלץ לא להשיט את הסירה בתחום של חופי רחצה מוכרזים ולא בסביבת אנשים הנמצאים במים, וככל הניתן רק במקומות ייעודיים המאושרים לספורט ימי ולהפעלת כלי שייט.

בהחלט כן. הסירה בנויה בהתאם לתקני בניית כלי שייט בינלאומיים, ומתאימה לקטגוריה C, המתארת תנאי ים של דרגה 6 Force בסולם בופור, דהיינו גובה גלים של עד 2 מטר ומהירות רוח של עד 25 קשר.

אין צורך ברישיון כלשהו להשטת הסירה. החוק בישראל קובע שכל כלי שייט שאינו ממונע באורך של עד 7 מטר , וכל כלי שייט ממונע באורך של עד 7 מטר עם מנוע בהספק של עד KW4.5 ( 6 כ"ס ), אינם דורש רישיון משיט ממפעילו.

ה- XCAT מיועדת לשייט על ידי כל אחד, מבלי צורך לעבור הכשרה מקיפה. עם זאת, למי שאינו בקיא או מיומן בשייט מפרשים, אנו ממליצים לקחת קורס שייט או שיעורי שייט בסיסיים במועדון שייט מוכר או ע"י מדריך מוסמך, מה שבהחלט יעזור לכם להפיק את המיטב מה- XCAT שלכם ומהר יותר, ולחזור הביתה בשלום ובבטיחות.

משקל ה- XCAT Basic, פלטפורמת הבסיס לכל שאר האפשרויות, שוקלת 55 ק"ג בלבד. קלה מספיק כדי להרכיב, לפרק ולהעמיס על גגון של כל מכונית על ידי אדם אחד. אף אחד מהחלקים הבודדים אינו שוקל יותר מ -17.5 ק"ג.

משך הזמן הנדרש להרכבה ופירוק ה XCAT תלוי בדגם אותו אתם מרכיבים. את סירת הבסיס ניתן להרכיב תוך 2 דקות בלבד, את דגמי החתירה ניתן להרכיב תוך 5 דקות בלבד, ואת דגם המפרשית ניתן להרכיב תוך 12 דקות בלבד.  XCAT מגיעה עם חוברת הוראות והרכבה מפורטות, בצירוף תמונות. 

המרחק תלוי ביכולות החותר, כושרו הגופני ותנאי הים, אבל ניתן להעריך כי חותר מתחיל, בתנאי ים נוחים, או באגם, יכול לחתור למרחק של כ 30 ק"מ ביום.

RowVista הינה מערכת מהפכנית המוגנת בפטנטים בינלאומיים רשומים, המאפשרת לכם לחתור לכיוון אליו אתם מסתכלים, ללא אובדן אנרגיה, במקביל להבטחת סיבוב מושלם של להבי המשוט. חידוש זה מאפשר לנוע קדימה במקום אחורה, אך תוך שימוש באותן תנועות בדיוק כמו בחתירה קונבנציונאלית. אתם לא צריכים לסובב את הראש כדי לראות לאן אתם מתקדמים.

אפשרות זו היא הדרך הבסיסית ביותר להיכנס לעולם ה- XCAT. יש הרבה דברים שונים שאתם יכולים לעשות, החל ממנוחה בזמן דייג וכלה בשימוש בסירה כפלטפורמה לרחצה או ליהנות מפיקניק על המים. קל מאוד לתמרן את ה- XCAT באמצעות משוט ה SUP. מכיוון שבסיס הסירה רחב ויציב, 2 חותרים יכולים לחתור יחד, בעמידה, אחד בכל צד של הסירה.

XCAT ישראל מעניקה שנתיים אחריות מלאה על פגמי ייצור במוצר, לחלקים ולאביזרים. אחריות זו אינה מכסה בלאי טבעי של חלקים שונים, שבירה או קריעה של חלקים ואביזרים שונים, וכן אינה מכסה נזקים שנגרמו משימוש בלתי סביר ובניגוד להוראות היצרן, הזנחה, חוסר טיפול ותאונות שונות. 

ניתן ללמוד לשוט על קטמרן בכל מועדון שייט מוסמך. מקום מומלץ וותיק ובעל ניסיון רב בלימוד שייט הוא מועדון הגלישה והשייט "פריגל" בשדות ים, מס' טלפון לבירורים ותיאום 072-3952281 או 050-5249289.

תפריט נגישות